О компании

Gul Sultan Mansion

О компании

в середине двух мостов Beylerbeyisi моря Gul Sultan Особняк в нулевом положении на террасе с великолепным видом на пролив или сад многовековых деревьев теряют их исторический фон с высоким потолком зала свадьба, свадьба , коктейль , участие, хной , градаций, гала-ужинов, корпоративных мероприятий , встречи , вы можете выполнять такие мероприятия, как конференции и семинары с восхитительным вкусом и богатым меню.

 

Gul Sultan Mansion 350 человек банкетный сад, терраса на 110 мест , 180 - местный зал с 7 отдельной VIP- зал на 120 человек , а также имеет рыбный ресторан природы .

 

 

 

img
img
img

Наш Gul Sultan История Особняк

1904 yılında Trabzonlu saray faytoncusunun yeri olarak bilinen Gül Sultan Yalısı’nın girişinde ki küçük kulübeler o tarihlerde ahır olarak kullanılmaktaydı. 1920’li yıllarda yalı, mimar Kemalettin Bey tarafından Hüseyin Kazım Kadri Bey için inşa edildi. Hüseyin Kazım Kadri Bey aslen Manisalı olup, 2. Meşrutiyetin ilanından sonra Tevfik Fikret ve Hüseyin Cahit ile Tanin gazetesini çıkardı. 1920 yılında evkaf nazırlığı ve maliye nazırlığı vekilliği yaptı. Bu yıllarda inşası tamamlanan yalıya nazırlıktan istifa ederek geçti. Son yıllarını ise kitap yazarak geçirdi. Hüseyin Bey kışı geçirmek ve dinlenmek üzere gittiği Tarsus’ta 17 Ocak 1934 yılında vefat etti. Naaşı İstanbul’a getirildi ve 21 Ocak 1934’te Beylerbeyi Küplüce Camii Mezarlığına defnedildi. Yalı bir müddet Alman misafirhanesi olarak kullanıldı. Sonrasında Gül Sultan Yalısı olarak anılan mekan ‘Ay Turizm’ bünyesinde hizmet vermeye başladı.